Buďte ženou!

Na začátku minulého století žádná žena nevyšla na ulici bez šatů, lodiček a klobouku. Ohlédnete-li se dnes, jen horko těžko hledáte dámu. Sukni nahradily kalhoty, kabáty bundy a klobouky čepice s kšiltovkami. Ano, sportovní dámská móda je pohodlná, čím více se chceme přibližovat mužům, a to ať v již zmíněném oblékání, názorech a jednání, tím více ztrácíme sami sebe a ženskost. Někdy se obléct jako luční víla a projevit zranitelnost není na škodu.

Slabé (silné) ženy
Křehké ženy jako květinky. Tak to už dávno nejsme, a co si budeme vykládat, už i v minulosti bylo všem jasné, že pánem domu je vlastně paní. Navenek všechno řídil muž, ale uvnitř? Nebýt něžného pohlaví, není nic. Ženy stmelují rodinu, přivádí na svět děti a starají se o domácnost. Samozřejmě nebýt muže, který nepřinese domů výplatu, rodina by bez jídla nepřežila. Ale to, co se bude jíst a vůbec aby se mělo co jíst, to vše obstarávala paní domu.

A jak jsme na tom v současnosti? Díky antikoncepci si můžeme korigovat život. Prvně studium a až poté děti. Nebojíme se dát najevo nás názor na veřejnosti, naopak, na tom, že myšlenka vyšla z naší, ne z hlavy partnera, není nic špatného. Chodíme do práce, a tak ne jen muž, ale i žena přispívá do rodinného rozpočtu. Evoluce a změna názorů šla až tak daleko, že se ženské a mužské stereotypy naprosto promíchaly. Muži zůstávají na rodičovské dovolené a ženy umějí přitlouct obraz.
Ženy dokázaly prolomit stereotypy a být ještě silnější!
A kdo ví, kam až společnost v budoucnosti zajde.

Date
Categories
Tags
Permalink

Published:6.11.2019

Nezařazené

Bookmark the permalink